אודותינו - יצירות ברזל
מעקות ברזל לבית, עבודות אומנות ברמה גבוהה ביותר, יצירות ברזל מציגים מעקות ברזל לבית מרהיבים ביופיים ומעלים את עיצוב הבית לרמה אחרת, עבודות שלנו זכו להערכות בכל העולם.
גדרות לבית, מעקות ברזל, מעקות ברזל לבית, מעקות ברזל למרפסות, סורגים, פרגולות, גדר, גדרות, גדרות לבית, שערי כניסה, שערי ברזל, שערי כניסה לבית, שערי כניסה מברזל
108
rtl,page-template-default,page,page-id-108,bridge-core-3.1.2,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

אודותינו

מקצוע הנפחות הוא מקצוע עתיק יומין שעבר במשך דורות מאב לבנו.
לא כך במסורת המתחדשת שלנו.  איתן ליברמן למד את מקצוע הנפחות בעצמו, לפני שהיה בארץ בית ספר או סדנא בהם יוכל ללמוד.  בעבודה קשה, בניסוי ותהיה וגם מקריאה ועיון בספרים ומגזינים.

עזרו בכך הרקע האומנותי שהביא מהבית וכישרונו.  כדי להיות נפח אומר איתן, צריך מלבד יכולת טכנית גם נשמה של אומן.  העסק שהקים ב -1984 היה באותה תקופה היחיד מסוגו.  ובשנים הראשונות עסק בעיקר בתחום מעקות ברזל.

בשנים הראשונות מספר איתן, היה קשה מאוד לשכנע את הלקוחות להכניס הביתה מעקות מברזל.  אבל עם הזמן נהיה קהל הלקוחות פתוח יותר, בעקבות טיולים בחו"ל וחשיפה למגזינים.

ככל שרבו העבודות המבוצעות בשטח, היה גם קל יותר ללקוחות להתרשם ממראה עיניים.

יש משהו מאוד רומנטי בחומר חזק כמו ברזל שמקבל במלאכת הנפחות צורות מעוגלות, פיתולים וסילסולים. מעקות ברזל  מתפתלים החובקים מדרגות עקלתוניות, שערי ברזל מעוטרים כמו בפתחי אחוזות, סורגים רומנטיים כמו בעיר ספרדית עתיקה אלו הם עיקר העבודות של יצירות ברזל אך הן מהוות רק חלק מעבודות הנפחות שהסדנא מתמחה בהן.

ניתן להזמין גם רהיטי ברזל, פרגולות, דלתות ברזל, שערי כניסהשערי ברזל ושאר עבודות נפחות ברזל פחות שגרתיות.

מעקות ברזל שערי ברזל שערי כניסה לבית מברזל
מעקות ברזל שערי ברזל שערי כניסה לבית מברזל

הנפח המודרני כבר לא צריך להכות בקורנסו על הברזל הלוהט מעל ללהבות אש בוערות… כיום יש פטישים הידראוליים ומבערי גז.  הדוגמאות לעומת זאת אינן משתנות.  איתן מציין כי פיתח סגנון ייחודי אותו הוא רוצה לשמור.

הוא רואה בסגנון זה דבר העומד מעל כל אופנה מתחלפת.  איתן ליברמן רואה בהמשכיות הזאת דווקא יתרון ותכונה שהוא מזוהה איתה.  אין שום בעיה להתאים לעבודות הנפחות שלו ריהוט ועיצוב כמעט מכל סגנון.  הוא משתלב גם בבתים בסגנון מודרני וגם בסגנון קלאסי.

את הדוגמאות הוא יוצר בעצמו או מעתיק מיצירות קלאסיות אותן הוא מגלה בספרים או מגזינים.  לפעמים אדריכל או לקוח מגיעים אליו עם תכנית או צילום של בקשתם והוא מתאים את הדוגמא לשטח הנתון.

אחת הדוגמאות לכך היו לקוחות איטלקיים שהביאו לאיתן צילום של מעקות ברזל מוורונה בן שלוש מאות שנה ואותו שיחזר בביתם.  לפי אותה דוגמא, אך בהתאמה לנתונים הקיימים בשטח.  לקוחה אחרת התרשמה מאוד דווקא ממעקות ברזל רומנטי בטלנובלה "אהבה מעבר לפינה", היא הקליטה את התכנית ואמרה לאיתן "כזה אני רוצה", להפתעתה התברר לה כי איתן הוא זה שייצר את המעקה עבור התפאורה של הסדרה.

כיום יש ליצירות ברזל מבחר עבודות כל כך גדול של מעקות ברזל, דלתות ברזל, שערי כניסה לבית,

עבודות של יצירות ברזל מפארות בתים רבים בארץ ובחו"ל.  בלונדון בשכונת פאר, בשגרירויות זרות כגון בית השגריר הספרדי, השוויצרי, היפאני ועוד רבים וטובים אחרים. השמיים הם הגבול…
כך שהלקוחות יכולים להתרשם מהם במספר הקטלוגים הגדול העומדים לרשותם לעיון באולם התצוגה של הסדנא בקיבוץ חורשים.

חלק מהעבודות אפשר לראות משיטוט בשכונות היוקרה של הארץ.  סביר להניח שכבר ראיתם אותן, רק לא שייכתם אותן ליצירות ברזל.

עבודות של יצירות ברזל מפארות בתים רבים בארץ ובחו"ל.  בלונדון בשכונת פאר, בשגרירויות זרות כגון בית השגריר הספרדי, השוויצרי, היפאני ועוד רבים וטובים אחרים. השמיים הם הגבול…

דילוג לתוכן